گلکسی اس 24 اولترا از فناوری باتری ماشین‌های برقی استفاده خواهد کرد!


در حال حاضر حدود ده ماه تا عرضه گلکسی اس 24 اولترا باقی مانده است و این یعنی توسعه قطعات داخلی گوشی باید کم کم به پایان برسد تا زمان کافی برای آزمایش و شروع فرایند تولید وجود داشته باشد. با توجه به همین مشخص شدن قطعات داخلی و طبق آخرین گزارش رسانه‌های کره‌ای، پرچمدار بعدی سامسونگ ممکن است فناوری باتری جدیدی را به ارمغان بیاورد که از صنعت ماشین‌های برقی وام گرفته شده است. با دیجی رو همراه باشید.

نشریه کره‌ای The Elec ادعا می‌کند که بخش SDI سامسونگ که مسئولیت تحقیق و توسعه باتری را بر عهده دارد به دنبال انتقال فناوری باتری‌های انباشته (Stacked) به گوشی‌های هوشمند است. در این فناوری، به جای تغییر در محتوای شیمیایی باتری، نحوه چیدمان سلول‌ها عوض می‌شود تا با بالاتر بردن چگالی انرژی، ظرفیت باتری در همان حجم بیشتر شود. خودروی برقی آئودی Q8 e-tron از فناوری مشابهی در باتری 114 کیلووات ساعتی خود استفاده کرده، در حالی که باتری‌ساز چینی به نام CATL حتی موفق شده یک باتری انباشته 140 کیلووات ساعتی نیز طراحی کند.

باتری گلکسی اس 24 اولترا

بدیهی است که باتری گوشی‌های هوشمند در محیطی بسیار متفاوت از ماشین‌های برقی کار می‌کند، اما با این حال این گزارش ادعا می‌کند که به کمک فناوری جدید می‌توان انتظار بهبود 10 درصدی در تراکم و در نتیجه ظرفیت آن را داشت. البته، این لزوماً به این معنی نیست که در گلکسی اس 24 اولترا به جای باتری 5000 میلی آمپر ساعتی نسل فعلی شاهد یک باتری 5500 میلی آمپر ساعتی خواهیم بود. بلکه، سامسونگ می‌تواند از فناوری جدید استفاده کرده و همان ظرفیت را در یک سلول کوچک‌تر طراحی کند و به این ترتیب فضای بیشتری برای سایر اجزا و قطعات داخلی فراهم کند یا اینکه حتی گوشی هوشمند خود را کوچک‌تر نماید.

باتری‌های مونتاژ شده معمولاً یکی از اولین قطعاتی هستند که در طول مراحل توسعه یک گوشی هوشمند به بیرون درز می‌کنند، بنابراین احتمالاً به زودی شاهد انتشار اطلاعات بیشتری در مورد این قطعه گلکسی اس 24 اولترا خواهیم بود. در ضمن، علاوه بر فناوری باتری جدید، پیش از این شنیده بودیم که سری اس 24 ممکن است با تنظیمات دوربین جدید و چیپ گرافیکی به مراتب بهتر و تقویت شده‌تر عرضه شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید